سبدخرید خالی
 x 

سبد خرید شما خالی است!

جمع کل 0 ﷼

فیلم های سایت

آخرین مطالب

یارا کارت
جمعه, 02 تیر 1396
Thumbnail بانک کشاورزی به عنوان اولین بانک در ایران بهره‌برداری از "یاراکارت"، نوعی کارت اعتباری جدید را امروز سه‌شنبه ۳۰ خرداد (۲۰ ژوئن) آغاز کرده است. انتظار می‌رود با گذر زمان بانک‌های بیشتری به لیست...

ماشین حساب آنلاین

عکس های سایت

joomla ligthbox not working

دانلود فیلم

هستی دانلود ، دانلود آهنگ ، دانلود آهنگ جدید ، دانلود فیلم جدید ، دانلود نرم افزار ،دانلود بازی ، کلیپ ، دانلود انیمیشن ، دانلود کتاب ، موبایل ، اندروید

خبرنگاران جوان

www.Yjc.ir

دوربین عکاسی

وبلاگ گروه پیکسل
  • شایعاتی از جنس کانن!

همان‌طور که از شایعات انتظار می‌رفت شرکت کانن قصد دارد در ۲۹ ژوئن محصولات جدیدی را راهی بازارهای جهانی کند. علاوه بر پر سر و صداترین...

• و این است کانن 6D mark II!

بنا به اخبار، ما دقیقا یک هفته را تا رونمایی دوربین Canon 6D Mark II پیش‌رو داریم. عکس‌ها و مشخصات این دوربین پرسروصدا به‌تازگی منتشر...

• ۵ راهکار کم‌خرج برای خلق ویدیو‌های سینمایی

خیلی از دوربین‌های DSLR و بدون‌آینه جدید، قادرند تا ویدئوهایی را با وضوح فوق‌العاده بالا و با رزولوشن 4K با فریم‌ریت‌های بالا به ثبت برسانند....

• مسابقات عکاسی در Monochrome Awards

در سال‌های اخیر برگزاری مسابقات عکاسی درزمینه‌های مختلف رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است و دستخوش تغییرات زیادی همچون نحوه برگزاری، نوع داوری...

• گنجینه فضایی در سطل زباله همسایه !

سرباز قدیمی نیروی دریایی آمریکا گنجینه فضایی با ارزش و کمیاب را که شامل اسناد مرتبط با تحقیقات و اکتشافات فضایی بوده در سطل...

عجیب ترین

یک حلقه عجیب

نقاشی دیواری مهدی قدیانلو از تهران تا لندن

مهدی قدیانلو؛ نقاشی روی دیوارهای تهران تا لندن
محمد عبدی
منتقد هنری
25 آوریل 2015 - 05 اردیبهشت 1394

منبع بی بی سی 

بیش از صد نقاشی بزرگ سوررئال اثر نقاش جوان، مهدی قدیانلو، شکل تازه ای از نقاشی های دیواری در تهران را ارائه می کند که این روزها توجه رسانه های جهانی را هم به خود جلب کرده است.
اتومبیل هایی در کنار ابرها در حال حرکت اند، دایره های غریبی که بعدهای مختلفی دارند و تماشاگر را به درون خود دعوت می کنند، دوچرخه سوارانی که روی دیوار حرکت می کنند و آسمان های آبی با تکه های سفید ابر، نوید دنیای دیگری را در نقاشی های قدیانلو می دهند که برای یک اهل هنر، نمایش نوعی تاثیرپذیری از نقاش بی نظیر بلژیکی، رنه ماگریت، هم هست.

بیش از صد نقاشی بزرگ سوررئال اثر نقاش جوان، مهدی قدیانلو، شکل تازه ای از نقاشی های دیواری در تهران را ارائه می کند که این روزها توجه رسانه های جهانی را هم به خود جلب کرده است.
اتومبیل هایی در کنار ابرها در حال حرکت اند، دایره های غریبی که بعدهای مختلفی دارند و تماشاگر را به درون خود دعوت می کنند، دوچرخه سوارانی که روی دیوار حرکت می کنند و آسمان های آبی با تکه های سفید ابر، نوید دنیای دیگری را در نقاشی های قدیانلو می دهند که برای یک اهل هنر، نمایش نوعی تاثیرپذیری از نقاش بی نظیر بلژیکی، رنه ماگریت، هم هست.
قدیانلو کار بر روی دیوارهای بزرگ تهران را نه سال پیش آغاز کرد و این آثار چهار سال قبل متوقف شدند. خودش می گوید رسانه ها دیر به این نقاشی ها توجه کردند. تلویزیون سی ان ان به تازگی گزارشی درباره این نقاشی ها پخش کرده است.
ببینید: گزارش تلویزیون بی بی سی فارسی از نمایشگاه مهدی قدیانلو در لندن
او درباره آغاز کارش بر دیوارهای تهران می گوید: "حدود ده سال پیش اداره ای تشکیل شد در سازمان زیباسازی و فراخوان هایی منتشر کردند در نشریات و از هنرمندان برای زیباسازی تهران دعوت به همکاری کردند. مدیر وقت اداره نقاشی دیواری، محمود شعیبی که کارشناس ارشد هنر است، از مدیران هنری متخصصی بود که برنامه جالبی برای زیباسازی تهران داشت. اکثر کارهای من در دوران مدیریت ایشان اجرا شد. از آنجایی که من هم تازه از دانشکده هنرهای زیبا فارغ التحصیل شده بودم علاقه مند بودم که در کنار نقاشی های خودم و فضای شحصی کارهایم، نقاشی در شهر و فضای بزرگ را تجربه کنم."

قدیانلو معتقد است که پیش از نقاشی های او، آثار هنری تزئینی زیادی در تهران وجود داشت اما چون شهر خیلی بزرگ است، دیده نمی شدند. او کارهایش را ادامه آن رویکرد می داند که با استقبال مردم و مسئولان روبرو شده است: "سعی من در کارهای شهری این بود تا فضاسازی هایی را در نقاشی هایم انجام دهم که برای مردم جالب باشد و مردم با دیدن آنها تخیلات و داستان های خودشان را در ذهن شان شروع کنند."
گالری هوارد گریفین در شرق لندن به تازگی میزبان آثار مهدی قدیانلو بود؛ آثاری که با همان سبک و سیاق این بار بر روی بوم های کوچک خلق شده اند.
قدیانلو می گوید:"من نقاشی خوانده بودم و از قبل هم کارهای کوچکی برای خودم بر روی بوم انجام می دادم و فضاسازی هایم را بر روی ابعاد کوچک تجربه می کردم. با توجه به این که از چهار سال پیش احساس کردم در کارهای شخصی ام رویکرد فلسفی و بعضی وقت ها تیره وجود دارد و مناسب شهر و مخاطب عام نیست و شاید تاثیر منفی روی آنها بگذارد، نقاشی روی بوم را جدی تر ادامه دادم و فقط تجربه می کردم و ابتدا قصد نمایش شان را نداشتم."
"در کارهای شهری همیشه به مخاطب و حسی که ممکن است پیدا کند به طور وسواسی فکر می کنم و احساس مسئولیت می کنم نسبت به مخاطبم. اما روی بوم این طور نیست. این به نظرم می تواند یکی از تفاوت های اساسی نقاشی دیواری - که مخاطب در راس هرم است- باشد با نقاشی روی بوم."

ریچارد هوارد گریفین، مدیر گالری، می گوید: "تخیل سوررئالیستی قدیانلو برای من نوعی بازبینی در شرایط زیستن و مفهوم زندگی است با تمی جهانی درباره امید، آینده نگری، از دست دادن و غم. آثار او به شدت مینیمال هستند و در ترکیب بندی شان نوعی سکوت حکمفرماست."
مدیر گالری می گوید تمام آثار این نمایشگاه پیش از افتتاح به فروش رفته اند و به زودی نمایشگاه دیگری از آثار او در شعبه لس آنجلس همین گالری برپا خواهد شد.
قدیانلو که یک اثر دیواری هم بر روی دیوارهای شرق لندن- که به نوعی یکی از مراکز اصلی نقاشی دیواری در جهان محسوب می شود- خلق کرده، آن را هم در ادامه نقاشی های داخل نمایشگاه می داند.
او درباره سفر خود به لندن می گوید: "سفر من به لندن تجربه جالبی بود. آشنایی با هنرمندانی که از قبل کارهایشان را دیده بودم. دیدن و نقاشی کردن در یکی از محلاتی در لندن که یکی از پایتخت های هنر خیابانی دنیاست برایم جالب بود. اما در کل با توجه به واکنش مردم و هنرمندان به کارها بیش از پیش برای من روشن شد که مردم، منظورم انسان ها در همه جای کره زمین، علاقه ها، ترس ها و اضطراب ها و احساسات مشترکی دارند."

جهت مشاهده کلیپ مربوطه اینجا را کلیک نمایید.

Pin It

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جستجوی آگهی ها

ما را در شبکه ها دنبال کنید...

آمار سایت

امروز403
دیروز751
هفته4431
ماه جاری16635
مجموع78843

اطلاعات بازدیدکننده

• آی پی شما 54.92.178.105
  • مرورگر شما Unknown
  • ورژن
  • سیستم عامل Unknown

چه کسی آنلاین است

3

1396-04-04

تاریخ و زمان

یکشنبه, ۲۵ جون ۲۰۱۷
یکشنبه, ۰۴ تیر ۱۳۹۶
یکشنبه, ۳۰ رمضان ۱۴۳۸

وضعیت آب و هوا

Sunny

34°C

Tehran

Sunny
Humidity: 15%
Wind: SSE at 17.70 km/h
Monday
Mostly sunny
22°C / 36°C
Tuesday
Sunny
22°C / 36°C
Wednesday
Sunny
25°C / 37°C
Thursday
Sunny
24°C / 39°C

دانش و فن آوری

برترین ها | bartarinha.ir

ایرنا خبرگزاری ج ا ا

مطالب تصادفی

شورا

به دهیاری جهت یاداوری واقدام وپیگیری.
1ترمیم پیادرو شیب دار جلو مسجد
2- نصب لامپ گلزار شهدا
3پیگیری طرح هادی
4پیگیری تابلو شهید

5-نامه اخطار به علی ایزدی ابیاری مکانیزه کشاورزی بیش از یک ماه می گذرد
6-پیگیری نام گذاری معابر وکوچه ها
7-پیگیری اسفالت وعملیاتی کردن ان
8-پیگیری نظافت وجمع اوری نخاله در سطح روستا
9-پیگیری پرونده علی ایزدی حسن از کمسیون 99 ووصل گاز منزل ایشان
10-پیگری حفاری وخندق در زمین کشاورزی در مجید اباد توسط غلامرضا توکلی مرتضی (شورای اسلامی روستای دخراباد

ولات حضرت امام حسین (ع) روز پاسدار وولادت حضرت ابوالفضل (ع) روز جانباز را به مقام معظم رهبری وخانواده شهداوجانبازان وایثارگران وشما وخانواده تان مبارک باد
هیت محبان ائمه اطهار (ع) هفتگی شب های جمعه بعداز نماز مغرب عشا در خیابان قیام منزل محمود توکلی برقرار میباشد دراین مجالسها بالخصوص جوانان شرکت نمایند
شماره تلفن دهیاری کوهپایه 46424318و46424418می باشد
هرگونه تغییرکاربری کشاورزی وباغ ها 1 تائیده شورا 2 تائیده کمسیون کشاورزی وصدور مجوز 3-غیر مجاز وبدون اخذ مجوز طبق ماده 10وتبصره 1و2 به نیروی انتظامی وبه مراجع قضایی ودادسرا ویا دادگاه ازطرف جهاد کشاورزی معرفی میشوند

pokmon go

شرکت اپل اعلام کرد که بازی «پوکمون گو» رکورد تعداد دانلود‌ها را در بازار آی‌تونز شکسته است. اپل تعداد این دانلودها را اعلام نکرده اما گفته است که اپلیکیشن این بازی در هفته اول حضورش در بازار رکورد دانلود تمام اپلیکیشن‌های دیگر را شکسته است.

اما پوکمون چیست که تب آن تقریبا تمام کره زمین را فرا گرفته است؟

پوکمون گو (یا همان پوکمون) یک بازی کامپیوتری بر اساس فن آوری واقعیت مجازی است. در این بازی، شرکت‌کنندگان با کمک دستگاه جهت‌یاب (جی‌پی‌اس) و همینطور دوربین موبایل، به شکار موجودات خیالی می‌پردازند. اما برای یافتن این پوکمون ها آنها باید در جهت‌های مختلف حرکت کنند. الگوریتم این بازی، بر اساس موقعیت شرکت‌کنندگان، پوکمون‌هایی را بر سر راه آنها قرار می‌دهد.

این بازی که اوایل ژوئیه امسال (تقریبا سه هفته قبل) توسط شرکت آمریکایی نیانتیک عرضه شد محصول مشترکی با کمپانی ژاپنی نینتیندو است که تاریخچه‌ای طولانی در ساخت و ارائه بازی‌های محبوب ویدویی دارد. اپلیکیشن این بازی قابل نصب در سیستم‌های هوشمند آیفون و اندروید است.

تنها در عرض سه هفته این بازی تبدیل به یک پدیده فرهنگی-فن‌آوری شده است. در اغلب شهرهای آمریکا و اروپا (و حالا در ژاپن و چین) افرادی را می‌شود دید که موبایل هایشان را جلوی صورتشان گرفته‌اند و به دنبال شکار پوکمون هستند. تب این بازی آنقدر زیاد است که افراد کیلومترها برای یافتن پوکمون بعدی راه می‌روند. این بازی به طور رایگان قابل دانلود است، اما برای پیشرفت و رفتن به مراحل بعدی می‌توان پول پرداخت کرد.

تنها در عرض سه هفته این بازی ۳۵ میلیون دلار برای سازندگانش سودآوری داشته اما از آن مهم‌تر، میزان سر زدن افراد به این اپلیکشن است. به گفته وب سایت سی نت، که یک وب سایت تخصصی در زمینه فن‌آوری کامپیوتری است،‌ تنها در عرض سه هفته این اپلیکشن به جایی رسید که افراد حتی بیشتر از فیسبوک و توییتر به آن سر می‌زنند.

یک شرکت تحلیل داده‌های مالی برآورد کرده است که در عرض یک سال آینده پوکمون سودی نزدیک به سه میلیارد دلار برای شرکت اپل به ارمغان خواهد آورد. دو سوم جویندگان پوکمون از سیستم اجرایی آی او اس (در ایفون و آی‌پد)‌ استفاده می‌کنند. این به این معناست که این جویندگان برای شکار پوکمون‌های بیشتر محصولات ارزان قیمتی مثل مهره‌های شانس،‌ و یا حتی خرید حافظه اضافه برای سیستمشان به شرکت اپل پول خواهند داد.

منبع : رسانه های خارجی 

آقای سجاد خبر داد:

هیئت محبان الزهرا (س) (دخرآبادی های مقیم مرکز) شمارا به عضویت درکانال تلگرام خود دعوت می نماید. در این کانال علاوه بر اطلاع رسانی درباره مراسم های هیئت ،

می توانید از مطالب متنوعی چون خبرهای روزانه ، حدیث و احکام، خبرهای فوری، ، گزارشات تصویری، مسابقه با جوایز ویژه و .... بهره مند شوید. مجموعه ای از بهترین ها برای شما در کانال هیئت محبان الزهرا(س)
@mohebanalzahra

خبرنامه گوحق